elbgentr

gazon

20187312 10155133937199340 1452719040 o

Κυριακή, 18 Μάρτιος 2018 18:38

Α2 Ανδρών: Νίκη πρωτιάς επί της Καλαμαριάς για την ΑΕ Κομοτηνής που συναντά τον Νέστωρα στο φαιναλ φορ

Μετά  από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθηκε στο ται μπρεικ η ΑΕ Κομοτηνής νίκησε 3-2 τον Απόλλωνα Καλαμαριάς στο φινάλε των πλει οφ και θα αντιμετωπίσει τον δεύτερο του άλλου ομίλου που είναι ο Νέστωρας.

Το παιχνίδι ξεκίνησε καλά για τον ομάδα του Ηλία Κρεούζη που προηγήθηκε με 2-0, ωστόσο ο Απόλλωνας του Κομοτηναίου Ραφαήλ Μπανιώτη αν και αδιάφορος ισοφάρισε σε 2-2 σετ στέλνοντας το παιχνίδι στο ται μπρεικ.

Εκεί είχαμε μάχη αφού σε περίπτωση ήττας θα είχαμε ισοβαθμία στην πρώτη θέση με τον Άθλο που επικράτησε λίγα λεπτά νωρίτερα, ωστόσο το 13-13 έγινε 15-13 για την ΑΕΚ που με 16 βαθμούς κατέκτησε την πρώτη θέση και θα αντιμετωπίσει τον Νέστωρα που χτες πήρε την δεύτερη θέση μετά την σπουδαία του νίκη επί του Πήγασου.