20187312 10155133937199340 1452719040 o

Δευτέρα, 01 Οκτώβριος 2018 16:40

Ο Π.Ο.Α.Κ. κατάφερε και πάλι να πρωταγωνιστήσει

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Π.Ο.Α.Κ.)

Κάποιες αξίες μένουν αναλλοίωτες. Ο Π.Ο.Α.Κ. κατάφερε και πάλι να πρωταγωνιστήσει. Οι αθλητές του, έδωσαν το στίγμα της αγωνιστικής τους αξίας στο Ε3 Ενωσιακό πρωτάθλημα Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης της 39ης εβδομάδας 2018, που διεξήχθη σε Καβάλα και Νέα Πέραμο στις 29-30/09/2018.

Συγκεκριμένα στην κατηγορία αγοριών κάτω των 12 χρόνων ο δεκάχρονος Τζελέπης Σαράντης έφτασε στους δεκαέξι του ταμπλό, δείχνοντας από νωρίς τις δυνατότητες του. Στην κατηγορία κοριτσιών κάτω των 12 χρόνων η Καρρά Ραφαέλα σταμάτησε στους 16 του ταμπλό και η Γιανναράκη Ραφαηλία έχασε στα ημιτελικά (3η θέση), δείχνοντας πως θα είναι η μελλοντική πρωταγωνίστρια.

Στην κατηγορία αγοριών κάτω 16 χρόνων ο τελικός ήταν οικογενειακή υπόθεση του Ομίλου. Ο Παπαδόπουλος Δημήτρης (σταθερής αγωνιστικής αξίας και αθλητικού ήθους) ήταν ο μεγάλος νικητής κερδίζοντας σε έναν υπέροχο αγώνα τον Τερλεμέ Σπύρο (ένας ακόμη θαυμάσιος αθλητής με μεγάλη ποιότητα στο παιχνίδι του).

«Μπράβο σε όλα τα παιδιά. Τους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια και είναι βέβαιο πως θα πετύχουν ακόμα περισσότερα»