Ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies για την καλύτερη εμπειρία

Αν δεν αλλάξετε τις ρυθμίσεις του προγράμματος περιήγησης, συμφωνείτε με αυτό.

Αποδέχομαι
elbgentr

gazon

20187312 10155133937199340 1452719040 o

Κυριακή, 26 Μάιος 2019 09:00

ΕΠΣ Θράκης: Και μαθηματικά πρωταθλητής ο Ίασμος, νίκη σωτηρίας για τον Ορφέα Ξυλαγανής !

Με τους αγώνες της 9ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρόγραμμα στην Α’ ΕΠΣ Θράκης σε πλέι οφ και πλέι άουτ.

Στα πλέι οφ ο Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου κατέκτησε στο ΔΑΚ Κομοτηνής μετά το κύπελλο και το πρωτάθλημα μαθηματικά καθώς κόντρα στον Πανθρακικό πήρε το βαθμό που θα εξασφάλιζε τα μετά από 5 χρόνια το πρωτάθλημα και το νταμπλ.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια η Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου επικράτησε του Σώστη αλλά δεν της έφτανε το τρίποντο, και το ματς στον Ίασμο θα έχει χαρακτήρα φιέστας, ενώ η Ελπίδα Σαπών επικράτησε των Παγουρίων.

Στην μάχη του υποβιβασμού για τα πλέι άουτ η ολα θα κριθούν την τελευταία αγωνιστική (Κοπτερό - Σπάρτακος και Ξυλαγανή - Προσκυνητές) μετά και την νίκη στο φινάλε της Ξυλαγανής στους Αγίους Θεοδώρους και την τεράστια προσπάθεια που έγινε από παίκτες και προπονητή Παναγιώτη Τσιμπουργκένη και από την τελευταία θέση της βαθμολογίας η ομάδα παραμένει στην κατηγορία…!

Από τα χαρακτηριστικά αυτής της αναμέτρησης η τριπλέτα διαιτητών με τους Στέφανο Κουμπαράκη, Θάνο Καραγιάννη και Μάριο Γκιόση που είναι από τους καλύτερους – ανερχόμενους- και πιο σταθερούς ρέφερι που διαθέτει στη δύναμή του η ΕΠΣ Θράκης… (φώτο ΦΒ Περισκόπιο)

Η Δόξα Γρατινής έμεινε ισόπαλη με τους Προσκυνητές και η Στρύμη επικράτησε του διαλυμένου Κοπτερού.

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΛΕΙ ΟΦ 
Πανθρακικός-Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 0-0
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Δόξα Σώστη 6-0 (37′ Βάσκος, 44′ Βάσκος, 45′ Κεφαλούκος, 72′ Βασκος, 77′ Παππούς, 86′ Γάιδας) 
Ελπίδα Σαπών- Αναγέννηση Παγουριών 2-0 (13′ Μπόζης, 40′ Ψυλλάκης)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 9 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ)
1.Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου                         44 (18-3)
————————————————————————
2.Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου                           40 (23-7)
3.Πανθρακικός                                                25 (14-12)
4.Ελπίδα Σαπών                                             24 (11-8)
5.Δόξα Σώστη                                                 21 (6-16)
6.Αναγεννηση Παγουρίων                              10 (7-32)

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ 
Ορφέας Στρύμης -Βιστωνίδα Κοπτερού 4-1 (35′ Παππάς, 52′ Κυνηγόπουλος, 75′ Σαββα, 85′ Σαββα – 50′ Εφτουν) 
Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων- Ορφέας Ξυλαγανής 0-1 (92′ Ηλιοπουλος)
Δόξα Γρατινής -Δόξα Προσκυνητών 3-3 (26′ Καρακούσης, 31′ Κρεμμύδας, 35′ Κρεμμύδας)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 9 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ) 
1.Δόξα Γρατινής                                  27 (20-10) *
2. Ορφέας Ξυλαγανής                         22 (17-10) 
—————————————————————— 
3. Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων         22 (14-14)
4.Βιστωνίδα Κοπτερού                       15 (10-23)
5.Δόξα Προσκυνητών                         13 (10-10) *
6.Ορφέας Στρύμης                              11 (12-16)
*Δεν υπολογίζεται ο αγώνας Προσκυνητές-Γρατινή που διακόπηκε στο 0-2 εις βαρος των γηπεδούχων.

 

Μοιραστείτε το

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ΘΡΑΚΙΚΗ ΑΓΟΡΑ

Διεύθυνση: Γ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ 1-3 , 69100 ΚΟΜΟΤΗΝΗ
69100 ΚΟΜΟΤΗΝΗ

E-mail:info@thrakikiagora.gr
Τηλέφωνο: 25310 – 26.500
Fax:25310 – 26.500

media

Τελευταία άρθρα

komotini24

logo2