Α2 Ανδρών: Νέα νίκη έστω στο τάι μπρεικ για την ΑΕ Κομοτηνής κόντρα στο μαχητικό Πανόραμα

Νέο νίκη πήρε στην έδρα της η ΑΕ Κομοτηνής που επικράτησε αυτή την φορά στο τάι μπρέικ με 3-2 του Πανοράματος για την 2η αγωνιστική της Α2 Ανδρών στον Βόρειο Όμιλο.

Η ομάδα του Ανέστη Γιαννακόπουλου στο πρώτο σετ ξέφυγε με ένα σερί 8-1 σε 15-9 και πήρε το σετ με 25-21 κάνοντας το 1-0. Στο δεύτερο σετ το Πανόραμα πήρε προβάδισμα από νωρίς προηγήθηκε 5-9 και 9-13, με την ΑΕΚ να μειώνει 15-18, αλλά τους Θεσσαλονικείς να κατακτούν το σετ με 17-25 ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Στο τρίτο σετ είχαμε μεγάλη μάχη με πολλές ισοπαλίες και το σκορ να φτάνει στο 19-19. Εκεί η Κομοτηνή με ξέσπασμα πέρασε μπροστά κατακτώντας το με 25-20 κάνοντας το 2-1 σετ. Στο τέταρτο σετ είχαμε επανάληψη του δεύτερου με το Πανόραμα να έχει από νωρίς το προβάδισμα να ξεφεύγει 7-11, 9-14 και 15-21 με την ΑΕΚ να μειώνει κάπως σε 17-22, ωστόσο να ηττάται με 20-25 και να οδηγούμαστε στο τάι μπρίικ και στο 2-2.

Σε αυτό τα παιδιά του Γιαννακόπουλου έδειξαν ψυχραιμία, πήραν από νωρίς προβάδισμα 4-5 πόντων προηγήθηκαν 10-5, 12-6 και με μπλοκ του Αρμπυρου επικράτησαν με 15-9 κάνοντας το 2/2 στην έδρα τους.

Την επόμενη αγωνιστική η Κομοτηνή που έφτασε τους 5 βαθμούς να ταξιδεύει στην Θεσσαλονίκη όπου θα αντιμετωπίσει στην Νεάπολη τον Μακεδονικό, με το Πανόραμα που πήρε τον πρώτο του πόντο να φιλοξενεί την Καβάλα

Τα σετ: 15-21, 17-25, 25-20, 20-25, 15-9.