![Ανδρική σορός εντοπίστηκε στη δασική περιοχή Στενωπού του Δήμου Νέστου Ανδρική σορός εντοπίστηκε στη δασική περιοχή Στενωπού του Δήμου Νέστου](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2022/10/Καβάλα-Σορός.jpg)
Ανδρική σορός εντοπίστηκε στη δασική περιοχή Στενωπού του Δήμου Νέστου
Η σορός ενός άνδρα εντοπίστηκε και ανασύρθηκε από δύσβατο σημείο, στη δασική περιοχή Στενωπού του Δήμου Νέστου στην Καβάλα, κοντά στον οικισμό του Αγίου Κοσμά.
Η σορός εντοπίστηκε από αστυνομικούς και για την ανάσυρσή της επιχείρησαν 4 πυροσβέστες με 2 οχήματα, ενώ ακόμη δεν έχει αναγνωριστεί, όπως αναφέρει το kavalapost.gr
Προανάκριση για το περιστατικό διενεργεί το οικείο αστυνομικό τμήμα, ενώ εικάζεται ότι ο σορός ανήκει σε μετανάστη που προσπάθησε να διασχίσει το δάσος και να περάσει στην ενδοχώρα.
Επίσης, παραγγέλθηκε η διενέργεια νεκροψίας-νεκροτομής η οποία θα διενεργηθεί από την ιατροδικαστική υπηρεσία Θράκης.