B’ Εθνική: Αποχαιρετά το 2021 με ήττα στη ΧΑΝΘ ο ΓΑΣ Κομοτηνή

Την ήττα με 50-36 γνώρισε ο ΓΑΣ Κομοτηνή μέσα στη ΧΑΝΘ στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Β’ Εθνικής.

Οι Κομοτηναίοι ξεκίνησαν πολύ καλά το ματς και προηγήθηκαν με πολύ πίεση στην άμυνα πήραν μικρά προβαδίσματα με 6-11 (5′) και 11-14 (10′). Οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν το παιχνίδι στην δεύτερη περίοδο, κλείνοντας την στο +2 (25-23), ενώ ξέφυγαν στο σκορ στην τρίτη περίοδο στο +11 (42-31) με επί μέρους 17-8.

Οι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν με ευκολία το υπέρ τους προβάδισμα μέχρι το φινάλε του αγώνα, με το τελικό 50-36 να είναι το αποτέλεσμα του αγώνα στο τελευταίο παιχνίδι του ΓΑΣ Κομοτηνή για το 2021.

Δεκάλεπτα: 9-14, 25-23, 42-31, 50-36

Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ντόγκας-Χατζηκώστας

ΧΑΝΘ (Κεραμέας-Κοκκινόπουλος): Μαργαριτόπουλος 6, Απαζίδης, Κυλαντωνίδης 1, Ζιάκκας 5(1), Συμεωνίδης 4, Δημητρίου 7, Αλτίνης 8, Ιωαννίδης 10, Τσιριλάκης 9, Σαρρής, Χιτικούδης, Ιωάννου.

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Φωτεινάκης): Κιαντίπ 4, Παπανδρεόπουλος 12, Ζεκεριέ 3(1), Γκιουζελίδης 3, Κουτσοβασίλης, Ναλμπάντης, Χαλίλ 4, Μαλανδρής 10(2), Ρίννης.