![Δάσκαλοι και μαθητές του 11ου δημοτικού σχολείου Κομοτηνής στο Μητροπολίτη Μαρωνείας Δάσκαλοι και μαθητές του 11ου δημοτικού σχολείου Κομοτηνής στο Μητροπολίτη Μαρωνείας](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2024/04/immk-11o-dimotiko.jpg)
Δάσκαλοι και μαθητές του 11ου δημοτικού σχολείου Κομοτηνής στο Μητροπολίτη Μαρωνείας
Τήν Τρίτη, 9 Ἀπριλίου ἐ. ἒ., ὁ Σεβασμιώτατος δέχθηκε στά Γραφεῖα τῆς Ἱερᾶς Μητροπόλεως τήν ἐπίσκεψη Διδασκάλων καί μαθητῶν τοῦ 11ου Δημοτικοῦ Σχολείου Κομοτηνῆς, οἱ ὁποῖοι κατέκτησαν στόν Πανελλήνιο Διαγωνισμό ἐκπαιδευτικῆς ρομποτικῆς τῆς WRO HELLAS μέ θέμα: «Η μεσόγειος ως πηγή ζωής και πολιτισμού», τό Πανελλήνιο εἰδικό βραβεῖο: «Σύλληψης ιδέας».
Ἐξέφρασαν τήν εὐγνωμοσύνη τους στόν Σεβασμιώτατο γιά τήν ὑποστήριξή του στή συμμετοχή τους στόν διαγωνισμό καί ἀκολούθως, ὁ Μητροπολίτης τούς συνεχάρη γιά τή μεγάλη διάκρισή τους καί εὐχήθηκε ὑγεία, δύναμη, καλή πρόοδο καί τόν ἄνωθεν φωτισμό.