ΕΠΣ Θράκης : Κοντά στην κορυφή η Δόξα Γρατινής που πέρασε νικήτρια από την Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου

Στο γήπεδο του Πόντου η Αναγέννηση Ποντίων ηττήθηκε 2-4απο την καλύτερη και πιο ουσιαστική Δόξα Γρατινής.

Οι φιλοξενούμενοι  του Κώστα Γεμενετζή μπήκαν δυνατά στον αγώνα έχασαν καλές ευκαιρίες  απέναντι στον τερματοφύλακα Κατράκη που ήταν πολύ καλός, μάλιστα απέκρουσε και πέναλτι, όμως στο τελευταίο λεπτό πριν την λήξη του ημιχρόνου άνοιξαν το σκορ.

Με νέες οδηγίες του προπονητή στην επανάληψη μπήκαν αποφασισμένοι για να καθαρίσουν γρήγορα το παιχνίδι κάτι που πέτυχαν, απέναντι στην ομάδα του Μπ. Ρομπέρ που προσπάθησε φιλότιμα όμως ούτε αυτή την φορά κατάφερε να πάρει κάτι από ένα παιχνίδι – κορυφής !

Στο 3 και 11 δυο καλά σουτ του Ξενάκη ο τερματοφύλακας απέκρουσε σε κόρνερ, στο 19 ο Βενιζέλος είχε δοκάρι για την Αναγέννηση. Στο 32 ο Κονόμι εκτέλεσε πέναλτι ο  Κατράκης έξοχα έπεσε σωστά και απέκρουσε. Στο 44 ο Καρασούνας  με πλασέ έδωσε την λύση και το 0-1. Στο 47 ο Κατσαρός το 0-2. Στο 51 ο Ξενάκης το 0-3. Στο 72 ο Αλεξίου είχε δοκάρι για την Δόξα ενώ στο 80 ο Γκέκας το 0-4. Στο 82 ο Παναγιωτιδης το 1-4 και στο 91 ο Αθανάσαρος με πέναλτι το τελικό 2-4.

Διαιτητής : Λάπατας, βοηθοί : (Κελεσίδης Παπαδόπουλος)

Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου (Μπ. Ρομπέρ) : Κατράκης, Καραμανιδης,  (35’ Αθανασαρος), Ζήσης (62’ Γρηγοριαδης), Γιακουμης, Λαζαρίδης,  Παπαγεωργίου,  Ιωαννιδης (46’ Παπαδοπουλος), Βενιζέλος ( 62’ Γιαννακοπουλος), Παγκοζιδης (65’ Γαβριηλιδης), Παναγιωτιδης,  Χαραλάμπους.

Δόξα Γρατινής (Κ. Γεμενετζής) : Μπουτσακτσή, Κραβαριτης, Γκέκας (83’ Κατσικης), Μεριτς, Κεχαγιάς, Κονομι (83’ Ανδρικου), Καρασιουνας (67’ Λακκας), Βαρδας, Ομπισατ (46’ Δημοπουλος), Κατσαρός (67’ Λακκας),   Ξενάκης.