ΕΠΣ Θράκης: Νίκησε και επέστρεψε στην κορυφή ο Πανθρακικός! Η νέα βαθμολογία της Α’ Κατηγορίας

Με τα δύο εξ’ αναβολής παιχνίδια που εκκρεμούσαν ολοκληρώθηκε η 14η αγωνιστική στην οποία βρήκε νικητές τον Πανθρακικό και την Αναγέννηση Παγουρίων.

Με δύο τέρματα σε κάθε ημίχρονο πέτυχαν οι ποδοσφαιριστές του Νίκου Μπαχαρίδη και έτσι ο Πανθρακικός με αυτή του τη νίκη επέστρεψε στην κορυφή του πρωταθλήματος. Τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους με τη συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου ο Φουρλατάρας και λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου με πέναλτι ο Βάσκος. Νωρίς στο 2ο ημίχρονο και μόλις στο 51ο λεπτό πέτυχε το 3-0 ο Γιαννακιτσίδης με τον Ερκάν να ολοκληρώνει στο 85′ το τελικό 4-1 αφού για τους γηπεδούχους ο Μητράκας στο 58ο λεπτό μείωσε σε 3-1.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας με τα τέρματα των Σαββίδη στο 11ο και του Ντάσιου στο 35ο λεπτό η Αναγέννηση Παγουρίων πήρε τη νίκη με 2-0 απέναντι στον Πόντο Κομοτηνής. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η νέα βαθμολογία, με δεδομένη και την γνωστοποίηση το πρωί της απόφασης της Πειθαρχικής Επιτροπής της ΕΠΣ Θράκης για την τύχη του αγώνα του περασμένου Σαββάτου Ένωση Ασωμάτων – Δόξα Γρατινής, που διεκόπη:

ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ – Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ 14ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Ατσάλι Αρχοντικών – Πανθρακικός 1-4 (58′ Μήτρακας – 15′ Φουρλατάρας, 45′ Βασκος πεν, 51′ Γιαννακιτσίδης, 85′ Ερκαν)
Αναγέννηση Παγουρίων – Πόντος Κομοτηνής 2-0 (11′ Σαββίδης, 35′ Ντασιος)