![Εθιμοτυπική επίσκεψη του νέου Τοποτηρητή Μουφτή Ξάνθης στο Δήμαρχο Ξάνθης Εθιμοτυπική επίσκεψη του νέου Τοποτηρητή Μουφτή Ξάνθης στο Δήμαρχο Ξάνθης](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2022/03/ΔΞ-Τοποτηρητής.jpg)
Εθιμοτυπική επίσκεψη του νέου Τοποτηρητή Μουφτή Ξάνθης στο Δήμαρχο Ξάνθης
Εθιμοτυπική επίσκεψη στον Δήμαρχο Ξάνθης Μανώλη Τσέπελη πραγματοποίησε σήμερα ο κ. Χεμσερή Νεζντέν, με την ευκαιρία της ανάληψης των καθηκόντων του, ως Τοποτηρητής Μουφτής Ξάνθης.
Ο κ. Τσέπελης τον συνεχάρη για τα νέα του καθήκοντα, ευχόμενος καλή επιτυχία στο έργο του.
Κατά τη διάρκεια της συνάντησης επισημάνθηκε η αρμονική και δημιουργική συμβίωση μεταξύ χριστιανών και μουσουλμάνων στην περιοχή μας, που αποτελεί ένα ουσιαστικό πλεονέκτημα για την ανάπτυξη και την ευημερία του τόπου.