![Ολοκληρώθηκαν τα μαθήματα σχολής ορειβασίας του ΕΟΣ Κομοτηνής Ολοκληρώθηκαν τα μαθήματα σχολής ορειβασίας του ΕΟΣ Κομοτηνής](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2022/05/ΕΟΣ.jpg)
Ολοκληρώθηκαν τα μαθήματα σχολής ορειβασίας του ΕΟΣ Κομοτηνής
Στο όμορφο Παγγαίο ολοκληρώθηκε η Σχολή ορειβασίας Αρχαρίων που διοργάνωσε ο ΕΟΣ Κομοτηνής.
Η ανάβαση έγινε από την πιο απαιτητική διαδρομή, κόψη Νικήσιανης (ή κόψη Τυρνινή), καταφύγιο Χατζηγεωργίου, ακολούθησε ανάβαση στη κορυφή Αυγό 1835μ. και επιστροφή από τα δασικά, μονοπάτι Μαύρα νερά.
Συνολικής διάρκειας 9 ωρών. Η πλούσια φύση του Παγγαίου άρχισε να ξυπνάει από τον βαρύ χειμώνα, χαρίζοντας πολλές όμορφες εικόνες και εναλλαγές των χρωμάτων της!
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ