![ΠΑΜ-Θ: Συνάντηση εργασίας με εκπροσώπους του Συνδέσμου Επιχειρήσεων Μαρμάρου Μακεδονίας Θράκη ΠΑΜ-Θ: Συνάντηση εργασίας με εκπροσώπους του Συνδέσμου Επιχειρήσεων Μαρμάρου Μακεδονίας Θράκη](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2024/02/Τοψίδης-ΣΕ-Μαρμάρου.jpg)
ΠΑΜ-Θ: Συνάντηση εργασίας με εκπροσώπους του Συνδέσμου Επιχειρήσεων Μαρμάρου Μακεδονίας Θράκη
Συνάντηση εργασίας με εκπροσώπους του Συνδέσμου Επιχειρήσεων Μαρμάρου Μακεδονίας Θράκης είχε ο Περιφερειάρχης Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης κ. Χριστόδουλος Τοψίδης.
Αντικείμενο της συνάντησης ήταν η ανάδειξη του μαρμάρου, η τόνωση της εξαγωγικής δραστηριότητας του συγκεκριμένου πετρώματος, αλλά και η συμβολή του στην εν γένει αναπτυξιακή προοπτική της Περιφέρειας μας.
Στη συνάντηση συμμετείχε και ο θεματικός Αντιπεριφερειάρχης Ανάπτυξης κ. Αλέξανδρος Ιωσηφίδης