Πανθρακικός και Καμπανιακός ακολούθησαν τον Βύρωνα Καβάλας στη Γ’ Εθνική! Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η τελική βαθμολογία των μπαράζ ανόδου

Ολοκληρώθηκαν με την 7η αγωνιστική τα μπαράζ ανόδου στην Γ’ Εθνική στην οποία μάθαμε τις δυο ομάδες που θα ακολουθήσουν τον Βύρωνα στην Γ’ Εθνική.

Στην Κομοτηνή ο Πανθρακικός έκανε πάρτι από το α’ ημίχρονο κιόλας που βρέθηκε να προηγείται με 5-0 έδειξε ότι ήθελε περισσότερο το εισιτήριο της ανόδου από την Προσοτσάνη. Κατάφερε να πετύχει και ένα τέρμα στο β’ ημίχρονο με το τελικό 6-0 να είναι κάτι παραπάνω από δίκιο αποτέλεσμα. Στην Χαλάστρα ο Καμπανιακός νίκησε τον Ιπποκράτη με 2-0 που αδίκησε τον εαυτό του. Προσπάθησαν με όλες τους δυνάμεις αλλά δε μπόρεσαν να πάρουν κάτι τελειώνοντας το παιχνίδι με 10 παίκτες από το 68ο λεπτό.

Έτσι Πανθρακικός και Καμπανιακός είναι οι άλλες δυο ομάδες που πήραν τα δυο εισιτήρια της ανόδου ακολουθώντας τον Βύρωνα Καβάλας..

Τέλος στον Πετεινό σε ένα αδιάφορο ματς ο Άρης πέτυχε την πρώτη του νίκη με τέσσερα τέρματα απέναντι στον Ηρακλή και τις δυο ομάδες να ολοκληρώνουν μια ιστορική χρονιά και για τις δυο με νταμπλ για τους Ξανθιώτες και το πρωτάθλημα για τους Σερραίους.

ΜΠΑΡΑΖ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ ΕΠΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ΣΤΗΝ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 7ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Πανθρακικός – Προσοτσάνη 6-0 (9′, 21′ Γιαννακιτσίδης, 27′, 67′ Ερκάν, 30′ αυτ. Αστερίου, 36′ Βάσκος)
Καμπανιακός – Ιπποκράτης 2-0 (12′ Χαρίσης, 40′ πεν. Ξανθόπουλος)
Άρης Πετεινού – Ηρακλής Αμμουδιάς 4-1 (27′ αυτ. Γκάλιος, 53′ Σιδηράς, 64′ Κουτσομιχάλης, 82′ Τουρατζίδης- 90+1′ Ζυγκερίδης)
Ρεπό: Βύρωνας Καβάλας