![Πατινάδα από γκαϊτατζήδες του Εργαστηρίου της Στέγης Παράδοσης και Λαογραφίας «Φιλοτέχνες» Κομοτηνής Πατινάδα από γκαϊτατζήδες του Εργαστηρίου της Στέγης Παράδοσης και Λαογραφίας «Φιλοτέχνες» Κομοτηνής](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2022/05/Φιλοτέχνες-Ελευθέρια.jpg)
Πατινάδα από γκαϊτατζήδες του Εργαστηρίου της Στέγης Παράδοσης και Λαογραφίας «Φιλοτέχνες» Κομοτηνής
Τη Δευτέρα 2 Μαΐου, πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο των «Ελευθερίων» Κομοτηνής, πατινάδα από γκαϊτατζήδες του Εργαστηρίου της Στέγης Παράδοσης και Λαογραφίας του συλλόγου «Φιλοτέχνες» , στους δρόμους της πόλης καταλήγοντας στην κεντρική πλατεία Κομοτηνής, όπου ακούστηκαν από τη χορωδία του συλλόγου παραδοσιακά τραγούδια.