Pre League: Άργησε να εμφανιστεί και ηττήθηκε στο Αίγιο η ΑΕ Κομοτηνής

Άργησε να εμφανιστεί για δύο σετ η ΑΕ Κομοτηνής στο Αίγιο και την έδρα του Αιγιαλέων, με αποτέλεσμα να δεχθεί μια σκληρή ήττα.

Οι αθλητές του Ηλία Κρεούζη για δύο σετ ήταν εξαφανισμένοι από το γήπεδο, με αποτέλεσμα ο Αιγιαλέων να το εκμεταλλευτεί, κάνοντας το 1-0 με 25-13.

Ίδια εικόνα και στο δεύτερο σετ με τον Αιγιαλέων να είναι καταιγιστικός και να προηγείται με 13-7 και 21-15, σημειώνοντας το 2-0 με 25-18, βάζοντας βάσεις νίκης.

Βάσεις, τις οποίες θέλησε να γκρεμίσει η ΑΕ Κομοτηνής, η οποία εμφανίστηκε στο γήπεδο, έφερε την αναμέτρηση από το 16-13 στο 16-16, με τους γηπεδούχους να κάνουν το 20-16 και το 24-23, με την ΑΕ Κομοτηνής να έχει την ευκαιρία να ισοφαρίσει σε 24-24 αλλά ο Ματέους να καρφώνει στο φιλέ.

Η ΑΕ Κομοτηνής παραμένει με μια μόνο νίκη στην προτελευταία θέση.

ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Ηλίας Κρεούζης): Xoσέλο, Ματέους, Σκαρλατίδης, Γκόνας, Δουκίδης, Ζαϊμης/ Πάντσιος (λ), Παπάζογλου, Πετρίηδς (λ), Άρμπυρος