Pre League: Δεν τα κατάφερε ούτε απέναντι στον Άρη η ΑΕ Κομοτηνής

Ακόμη μια ήττα κατέγραψε φέτος η ΑΕ Κομοτηνής στο πρωτάθλημα της Pre League, μένοντας έτσι στην προτελευταία θέση.

Η ομάδα του Ηλία Κρεούζη ήταν ανταγωνιστικοί για δύο σετ, αλλά αυτό δεν αρκούσε για να πάρει κάτι από το παιχνίδι. Στο πρώτο σετ οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, με τον Άρη στο τελευταίο κομμάτι του σετ να παίρνει μικρό προβάδισμα και να κάνει το 1-0 με 25-22.

Το δεύτερο σετ ήταν πάρτι για έναν ρόλο, με τον Άρη να λειτουργεί εξαιρετικά στο γήπεδο και να σημειώνει το 2-0 με 25-15, με την ΑΕ Κομοτηνής να μη μπορεί να βρει λύσεις.

Το τρίτο σετ ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι με την ΑΕ Κομοτηνής να προσπαθεί να μείνει ζωντανή στο παιχνίδι. Οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο, με τον Άρη να είναι πιο εύστοχος στα κρίσιμα σημεία, κάνοντας έτσι το 3-0 με 28-26.

Διαιτητές: Μαυρίδης, Τοσουνίδης, Γραμματεία: Τερζή, Παρατηρητής: Μιχελινάκης.
Τα σετ: 3-0 (25-22, 25-16, 28-26)

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Σπύρος Γκολίτσης): Γκόρτσανιουκ, Πεντίδης, Άλμπο, Μπρουνέτ, Καρατζάς, Γραμμενούδης / Τσαδήμας (λ), Γκρουμούσας (λ), Γιαμακίδης, Μανωλάκης, Κάββουρας, Σακκάς, Μάντζιος.
ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣΗ (Ηλίας Κρεούζης): Ανδρεάδης, Κυριακίδης, Αραούχο, Ζαΐμης, Παπάζογλου, Σούμποτιτς / Ποιμενίδης (λ), Γκόνας, Δουκίδης, Αρμπυρός, Κοβάτσεβ, Χατζόπουλος.