![Pre League: Ήττα της Κομοτηνής στο πρώτο φιλικό απέναντι στον Άρη Pre League: Ήττα της Κομοτηνής στο πρώτο φιλικό απέναντι στον Άρη](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2021/09/aekomotinis-aris-filiko-theski-kreouzis-09-21.jpg)
Pre League: Ήττα της Κομοτηνής στο πρώτο φιλικό απέναντι στον Άρη
Την ήττα από τον Άρη γνώρισε στην Θεσσαλονίκη η ΑΕ Κομοτηνής.
Στο πρώτο φιλικό και στον πρώτο αγώνα μετά από περίπου ένα χρόνο, ο Ηλίας Κρεούζης προσπάθησε να βγάλει τα απαραίτητα συμπεράσματα για την ομάδα του ενόψει της συνέχειας.
Οι δύο ομάδες φανερά μουδιασμένες σε όλο τον αγώνα κατά διαστήματα παρουσίασαν καλό βόλεϊ. Ο Άρης προηγήθηκε στο σκορ με 1-0 και 25-21, με τους “κιτρινόμαυρους” να ισοφαρίζουν άμεσα σε 1-1 με 24-26, ενώ ο Άρης πήρε εκ νέου το προβάδισμα με 2-1 και 25-20.
Οι δύο ομάδες αποφάσισαν να παίξουν και έναν τέταρτο σετ, με τις δύο ομάδες να παρατάσσονται με τους αναπληρωματικούς και τον Άρη να κερδίζει με 25-14.
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ