![Την βασιλόπιτά του έκοψε ο Πολιτιστικός Σύλλογος Ποντίων Θρυλορίου “Η Κερασούντα και το Γαρς” (φωτος) Την βασιλόπιτά του έκοψε ο Πολιτιστικός Σύλλογος Ποντίων Θρυλορίου “Η Κερασούντα και το Γαρς” (φωτος)](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2024/02/pontioi15.jpg)
Την βασιλόπιτά του έκοψε ο Πολιτιστικός Σύλλογος Ποντίων Θρυλορίου “Η Κερασούντα και το Γαρς” (φωτος)
O Πολιτιστικός Σύλλογος Ποντίων Θρυλορίου “Η Κερασούντα και το Γαρς” πραγματοποίησαν την καθιερωμένη Κοπή Βασιλόπιτας, την Κυριακή 18 Φεβρουαρίου 2024 και ώρα 5:30 το απόγευμα, στην αίθουσα της πρώην Κοινότητας Θρυλορίου.
Μέσα σε μια κατάμεστη αίθουσα από κόσμο ο Σύλλογος έκοψε και φέτος την πίτα του, ευχαριστώντας τα μέλη και τους φίλους που τον τίμησαν με την παρουσία τους.
Την εκδήλωση διάνθισε μουσικά η Χορωδία του Μορφωτικού Συλλόγου Ποντίων Κομοτηνής και Περιφέρειας «Ο Εύξεινος Πόντος», υπό τη Διεύθυνση του Τάσου Πετρόπουλου.
Ακολουθούν φωτος:
![](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2024/02/pontioi13-400x300.jpg)
![](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2024/02/pontioi14-400x300.jpg)
![](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2024/02/pontioi16-400x300.jpg)
![](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2024/02/Thrilorio-pontioi-400x300.jpg)
![](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2024/02/pontioi3-400x711.jpg)
![](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2024/02/pontioi4-400x711.jpg)
![](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2024/02/pontioi11-400x533.jpg)
![](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2024/02/pontioi-400x711.jpg)
![](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2024/02/pontioi7-400x300.jpg)
![](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2024/02/pontioi8-400x300.jpg)
![](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2024/02/pontioi9-400x533.jpg)
![](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2024/02/pontioi12-400x533.jpg)
Φωτος: FB