ΕΠΣ Θράκης: Το Σούπερ Καπ στον Πανθρακικό ! Καθάρισε στην παράταση με ολική ανατροπή επί της Δόξας Γρατινής

Τη νίκη με 3-1 πανηγύρισε ο Πανθρακικός επί της Δόξας Γρατινής στο β’ μέρος της παράτασης (κανονική διάρκεια 1-1) και κατέκτησε το Σούπερ Καπ της ΕΠΣ Θράκης.

Βρέθηκε πίσω στο σκορ ο Πανθρακικός όμως κατάφερε και έκανε την ολική ανατροπή επικρατώντας στην παράταση επί της Δόξας Γρατινής με 3-1 κατακτώντας το Super Cup «Νίκος Ντοσίδης».

Στο 49΄ ο Ξενάκης εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Κασκαντάμη και του τερματοφύλακα δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα της Γρατινής για να ισοφαρίσει στο 57΄ ο Σαπνάρας. Το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση με την ομάδα του Πανθρακικού να πιέζει συνεχόμενα πετυχαίνοντας δύο ακόμη γκολ. Ο Γκουτσίδης έδωσε το προβάδισμα στο 116΄ και ο Νικολαϊδης στο 119΄ έκανε το τελικό 3-1 δίνοντας την νίκη στην ομάδα του Νίκου Μπαχαρίδης