![Χειμερινή Επιχειρησιακή Εκπαίδευση Μονάδων Δ΄ ΣΣ (+ video) Χειμερινή Επιχειρησιακή Εκπαίδευση Μονάδων Δ΄ ΣΣ (+ video)](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2022/01/askisi-tanks-01-22.jpg)
Χειμερινή Επιχειρησιακή Εκπαίδευση Μονάδων Δ΄ ΣΣ (+ video)
Το διήμερο 11 και 12 Ιανουαρίου 2022, Μονάδες του Δ΄ Σώματος Στρατού διεξήγαγαν επιχειρησιακή εκπαίδευση σε χιονοσκεπή εδάφη και υπό συνθήκες δριμέος ψύχους, εκμεταλλευόμενες τις δυσμενείς καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν στην περιοχή.
Η επιχειρησιακή εκπαίδευση περιελάμβανε, μεταξύ άλλων, τακτικές ασκήσεις επιπέδου Μηχανοκίνητης Διμοιρίας, Ουλαμού Μέσων Αρμάτων και Ουλαμού Πυροβολικού.