![Εκδήλωση φιλοζωίας στην πλατεία Ειρήνης Εκδήλωση φιλοζωίας στην πλατεία Ειρήνης](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2022/10/afisa-filozoiki-plateia-10-22.png)
Εκδήλωση φιλοζωίας στην πλατεία Ειρήνης
Ο Δήμος Κομοτηνής προσκαλεί τους μικρούς και μεγάλους δημότες του την Παρασκευή 14 Οκτωβρίου στην Πλατεία Ειρήνης, τις ώρες 17:00 -20:00 για να μοιραστούν ένα όμορφο απόγευμα με θέμα τη φιλοζωία.
Τα παιδιά που θα βρεθούν στην εκδήλωση θα έχουν τη δυνατότητα να χρωματίσουν σκίτσα με εικόνες ζώων. Ο κτηνίατρος και στελέχη του Δημοτικού Κυνοκομείου Κομοτηνής θα ενημερώνουν για τις στειρώσεις και το τσιπάρισμα. Στην πλατεία θα βρίσκεται εκπαιδεύτρια σκύλων για ν’ απαντά στις όποιες απορίες.