![ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΝΤΙΝΟΥ ΧΑΡΙΤΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΗ ΛΑΪΚΗ ΑΓΟΡΑ ΤΩΝ ΣΑΠΩΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΝΤΙΝΟΥ ΧΑΡΙΤΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΗ ΛΑΪΚΗ ΑΓΟΡΑ ΤΩΝ ΣΑΠΩΝ](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2023/10/xaritop-eklogiko-laiki-sapon-09-23-17.jpg)
ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΝΤΙΝΟΥ ΧΑΡΙΤΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΗ ΛΑΪΚΗ ΑΓΟΡΑ ΤΩΝ ΣΑΠΩΝ
Τη λαϊκή αγορά των Σαπών, το πρωί της Παρασκευής 29 Σεπτεμβρίου 2023, επισκέφθηκε ο Δήμαρχος Μαρώνειας Σαπών και επικεφαλής της παράταξης «Επανεκκίνηση» κ. Ντίνος Χαριτόπουλος μαζί με υποψηφίους του συνδυασμού.
Ο Δήμαρχος κατά την επίσκεψη του μίλησε με παραγωγούς και μικροπωλητές καθώς και με τους πολίτες που επιλέγουν την τοπική αγορά για τις αγορές τους. Η λαϊκή αγορά έχει μεγάλη παράδοση και σημασία για την τοπική οικονομία και στόχος της επόμενης θητείας είναι η περαιτέρω στήριξη των επαγγελματιών και παραγωγών που δραστηριοποιούνται σε αυτή, επεσήμανε ο κ. Χαριτόπουλος. «Το κάνουμε πράξη μέσα από τη στήριξη των αγροτών που θα μειώσει το κόστος παραγωγής του πρωτογενή τομέα, την κατασκευή νέων υποδομών και τη διευκόλυνση των καταναλωτών», ανέφερε ο χαρακτηριστικά.
Κατά τη διάρκεια της εξόρμησης του επικεφαλής και των υποψηφίων της «Επανεκκίνησης στον Δήμο Μαρωνείας-Σαπών» μοιράστηκαν φυλλάδια με το πρόγραμμα της επόμενης θητείας.