Quantcast
ΕΠΣ Θράκης: Αποτελέσματα, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική σε όλες τις Κατηγορίες

ΕΠΣ Θράκης: Αποτελέσματα, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική σε όλες τις Κατηγορίες

Με την 9η στην Α’ Κατηγορία και την 10η στη Β’ Κατηγορία συνεχίστηκαν τα πρωταθλήματα το Σαββατοκύριακο στην Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Θράκης.

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 9ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Σπάρτακος Αγ. Θεοδώρων – Δόξα Προσκυνητών 3-2
Πόντος Κομοτηνής – Δόξα Γρατινής 0-5
Ένωση Ασωμάτων – Αναγέννηση Παγουρίων 0-4
Αετός Μίσχου – Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου 0-1
Πανθρακικός – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου 3-1
Ατσάλι Αρχοντικών – Πόντος Θρυλορίου 5-0
ΠΑΟ Κοσμίου – Ελπίδα Σαπών 0-3.

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 9 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Πανθρακικός                                             25 (41-3)
————————————————————————————–
2. Ελπίδα Σαπών                                           24 (33-6)
3. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου                       22 (25-7)
4. Δόξα Γρατινής                                           19 (23-10)
5. Αναγέννηση Παγουρίων                         16 (13-15)
6. Ατσάλι Αρχοντικών                                  15 (21-18)
7. Αετός Μίσχου                                            12 (15-19)
8. Πόντος Κομοτηνής                                   12 (12-21)
9. ΠΑΟ Κοσμίου                                              9 (12-19)
10. Πόντος Θρυλορίου                                   8 (8-22)
11. Σπάρτακος Αγ. Θεοδώρων                       7 (10-23
12. Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου          7 (6-17)
—————————————————————————————
13. Δόξα Προσκυνητών 4 (10-16)
14. Ένωση Ασωμάτων 4 (7-39)

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10η, 11-12/12)
Σπάρτακος Αγ. Θεοδώρων – ΠΑΟ Κοσμίου
Ελπίδα Σαπών – Πόντος Κομοτηνής
Δόξα Προσκυνητών – Ένωση Ασωμάτων
Αναγέννηση Παγουρίων – Πανθρακικός
Αναγέννση Ποντίων Θρυλορίου – Πόντος Θρυλορίου
Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου – Ατσάλι Αρχοντικών
Δόξα Γρατινής – Αετός Μίσχου

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 10ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΑΣ Φιλαθλητικός – ΑΟ Μύστακας 4-2
Νεολαία Αλανότοπου – Ορφέας Στρύμης 3-0
Κομψάτος Πολύανθου – Ελπίδες Κομοτηνής 1-2

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 10 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Ελπίδες Κομοτηνής                  23 (26-15)
2. Ορφέας Στρύμης                     18 (24-16)
————————————————————————
3. Κομψάτος Πολύανθου            17 (17-15)
————————————————————————
4. ΑΟ Μύστακας                          10 (21-30)
5. Νεολαία Αλανότοπου             10 (22-27)
6. ΑΣ Φιλαθλητικός                       8 (12-19)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11η, 12/12)
ΑΟ Φιλαθλητικός – Κομψάτος Πολυάνθου
ΑΟ Μύστακας – Ορφέας Στρύμης
Νεολαία Αλανότοπου – Ελπίδες Κομοτηνής

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Μοιραστείτε τό