ΕΠΣ Θράκης :  Σε φόρμα η ομάδα του Σάββα Αϊβάζη «έλιωσε» και το Ατσάλι…

ΕΠΣ Θράκης : Σε φόρμα η ομάδα του Σάββα Αϊβάζη «έλιωσε» και το Ατσάλι…

Στο Δημοτικό γήπεδο Κοσμίου ο τοπικός ΠΑΟΚ επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας τις αξιόμαχης ομάδος του Ατσαλιού Αρχοντικών με 4-2.

Έγινε ένας ενδιαφέρον αγώνας με τους γηπεδούχους να προηγούνται 2-0 στο ημίχρονο με δύο τέρματα του Κουτσουροπουλου στο 2’ και στο 23’, το δεύτερο με πέναλτιυ. Ήταν ένα μοιρασμένο ημίχρονο με καλές ευκαιρίες από τις δύο ομάδες.

Στην επανάληψη ο προπονητής τον φιλοξενούμενων Ρομπέρ ήθελε να δώσει επιθετική ώθηση στην ομάδα του και έκανε δύο αλλαγές στο 55’ βάζοντας τους Αθανασιάδη και Ζοχιό με τον δεύτερο να φεύγει τραυματίας μετά από 10 λεπτά και τα Αρχοντικά να συνεχίζουν με 10 παίκτες καθώς είχαν γίνει και οι τρεις αλλαγές!

Έτσι στο 71’ ο Μαντέλης με ωραίο σουτ έκανε το 3-0…

Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι μη έχοντας να χάσουν κάτι έπαιξαν φουλ επίθεση και με δύο τέρματα του Πασχάλη στο 77’ και 86’ μπήκαν στον αγώνα χάνοντας και δυό ακόμη κλασικές ευκαιρίες ενώ στο 92’ ο Κουτσουρόπουλος με ατομική προσπάθεια και τρίτο προσωπικό τέρμα έδωσε τέλος στην αγωνία !

Διαιτητής : Τομαράς, βοηθοί : Γιασάρης- Κοτσαρίδης

Κόσμιο (Αϊβάζης) : Τριανταφυλλακης, Γιαννακόπουλος, Παισιος, Λίβας (87’ Ηλιόπουλος), Λαζαρίδης, Χρήστου, Αλατζιδης, Ανδρεάδης, Κουτσουρόπουλος,  Μαντέλης, Κορωνακης.

Αρχοντικά (Ρομπέρ) : Μολλα, Γρηγορόπουλος, (35’ Γκιουρτζιδης), Χαροκόπος, Καπαλης, Μαναβε, Μικελατος, (55’ Αθανασιαδης), Χολατης, (55’ Ζοχιος), Καμετα. Πασχάλης, Αλαμουρινος, Σουλεϊμάν (46’ Καραγκιόζης ).