![Φιλικό στην Καβάλα για την Ροδόπη 87 (φώτος) Φιλικό στην Καβάλα για την Ροδόπη 87 (φώτος)](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2022/09/308281289_804221794093345_8770535363324690616_n-rotated.jpg)
Φιλικό στην Καβάλα για την Ροδόπη 87 (φώτος)
Με αρκετές απουσίες στην αποστολή αλλά και με πολλά νέα πρόσωπα στον αγώνα η ομάδα της Κομοτηνής στο πρώτο φιλικό της νέας αγωνιστικής χρονιάς νίκησε την φιλότιμη ομάδα της Καβάλας 86.
Ακολουθεί φιλικός αγώνας μεσοβδόμαδα με τους Κ14-ΘΡΑΚΕΣ στο προπονητικό κέντρο της ομάδας και την Κυριακή η ομάδα της Κομοτηνής θα υποδεχθεί την ομάδα της Αλεξανδρούπολης στις 4 μ.μ.
Δύο νέες παίκτριες στο ρόστερ της ομάδας
Από το ξεκίνημα της προετοιμασίας στην ομάδα της Κομοτηνής ενσωματώθηκαν οι Κατερίνα Κουρλού (Καρπενήσι) και η Εύα Καραντζίκου (Λαμία) που σπουδάζουν στο ΤΕΦΑΑ Κομοτηνής.
Από την Ροδόπη87 αποδεσμεύτηκαν οι Φανή Κατσιγιάννη που έκλεισε στον Βόλο 2004 και η Αναστασία Γεωργοπούλου που θα κλείσει σε ομάδα της Αθήνας.
Η προπονήτρια της ομάδας Βίκυ Περιβολοπούλου περιμένει ακόμη 2-3 μεταγραφές για να ολοκληρώσει το ρόστερ της φετινής περιόδου.