Γυναικείο Ποδόσφαιρο – Γ’ Εθνική  :  Πρωταθλήτρια η Πανσερραϊκή που επανέρχεται στην Β’ Εθνική

Γυναικείο Ποδόσφαιρο – Γ’ Εθνική : Πρωταθλήτρια η Πανσερραϊκή που επανέρχεται στην Β’ Εθνική

Στις Σέρρες για το τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς στην Γ’ Εθνική για φέτος αγωνίστηκαν τα κορίτσια της Β’ ομάδας της Ροδόπης 87. Η Πανσερραϊκή κατάφερε και κέρδισε με 5-0 ενώ βρέθηκε απέναντι στην πολύ καλή τερματοφύλακα της Ροδόπης Σοφία Γιώρκα που κράτησε το σκορ χαμηλά…

Τα πιτσιρίκια της Ροδόπης έβαλαν δύσκολα στην Πανσερραϊκή μέχρι το 20λεπτο που κατάφεραν να σκοράρουν με την Αξιαρλή… Από εκεί και πέρα το παιχνίδι είχε διαδικαστικό χαρακτήρα μέχρι την λήξη του που οι γηπεδούχες πανηγύρισαν την επιστροφή στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Έτσι από την ερχόμενη αγωνιστική περίοδο η Πανσερραϊκή θα αγωνίζεται στην Β’ Εθνική αφού τερμάτισε πρώτη στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.