![Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Ανατολικορωμυλιωτών Κομοτηνής διοργανώνει την “5η Γιορτή Τρύγου” στην κεντρική πλατεία της πόλης Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Ανατολικορωμυλιωτών Κομοτηνής διοργανώνει την “5η Γιορτή Τρύγου” στην κεντρική πλατεία της πόλης](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2023/09/ζ4-53.jpg)
Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Ανατολικορωμυλιωτών Κομοτηνής διοργανώνει την “5η Γιορτή Τρύγου” στην κεντρική πλατεία της πόλης
Έφτασε η εποχή του τρύγου και ο Πολιτιστικός Σύλλογος Ανατολικορωμυλιωτών Κομοτηνής σας προσκαλεί την Πέμπτη 28 Σεπτεμβρίου στις 20:00 στην Κεντρική Πλατεία Κομοτηνής να τον γιορτάσουμε παρέα!
Αφού πατήσουμε τα σταφύλια στο παραδοσιακό πατητήρι, το μουσικό σχήμα Καφαντάρδες-kafantardes θα είναι εκεί για να μας ξεσηκώσει με ανατολικορωμυλιώτικα τραγούδια και χορούς!
![](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2023/09/ζ-175-400x225.jpg)
(φωτο: το μουσικό συγκρότημα kafantardes)
Η εκδήλωση πραγματοποιείται με τη στήριξη της Δημοτική Κοινωφελής Επιχείρηση Πολιτισμού, Παιδείας, Αθλητισμού Κομοτηνής και της Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης.