![Κοπή πίτας κι εκδήλωση με ομιλία για την Αιμοδοσία του Σωματείου Εθελοντών Αιμοδοτών Ροδόπης (photos) Κοπή πίτας κι εκδήλωση με ομιλία για την Αιμοδοσία του Σωματείου Εθελοντών Αιμοδοτών Ροδόπης (photos)](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2023/02/329360361_5928593683876245_2778114269717057498_n.jpg)
Κοπή πίτας κι εκδήλωση με ομιλία για την Αιμοδοσία του Σωματείου Εθελοντών Αιμοδοτών Ροδόπης (photos)
Το Σωματείο Εθελοντών Αιμοδοτών Ροδόπης πραγματοποίησε χθες Σάββατο 4/2 την κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας του στην αίθουσα συνεδριάσεων «Γεώργιος Παυλίδης», της ΠΕ Ροδόπης. Ακολούθησε ομιλία, με θέμα: «Η Ιατρική στη Ζωγραφική», από τον Γ. Ξανθοπουλίδη, ιατρό- Αιματολόγο, Πρόεδρο του Πολιτιστικού Αναπτυξιακού Κέντρου Θράκης, ενώ σε ερωτήματα σχετικά με την αιμοδοσία απάντησαν η κ. Μαριάννα Ανδρεάδου, ιατρός Βιοπαθολόγος, Διευθύντρια της Ιατρικής Υπηρεσίας Νοσοκομείου Κομοτηνής, Συντονίστρια Διευθύντρια της Ν.Υ.Α και ο κ. Κιαμήλογλου Μπουλέντ, Διευθυντής Αναισθησιολογικού Τμήματος και Ιατρείου Πόνου του Γενικού Νοσοκομείου Κομοτηνής. Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν και εκπρόσωποι πολιτικών και θρησκευτικών φορέων του τόπου