Quantcast
Κύπελλο Ελλάδος: Προκρίθηκαν Άρης Αβάτου και Αλεξανδρούπολη FC, βαριά ήττα για τον Ορφέα Ξάνθης! Όλα τα αποτελέσματα της 1ης φάσης

Κύπελλο Ελλάδος: Προκρίθηκαν Άρης Αβάτου και Αλεξανδρούπολη FC, βαριά ήττα για τον Ορφέα Ξάνθης! Όλα τα αποτελέσματα της 1ης φάσης

Ξεκίνησε επίσημα η ποδοσφαιρική σεζόν στην Ελλάδα με τις νοκ άουτ αναμετρήσεις της πρώτης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος, στις οποίες έλαβαν μέρις και οι τρεις εκπρόσωποι της Θράκης μας στο νέο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

Ο απολογισμός είναι δύο σπουδαίες προκρίσεις για την Αλεξανδρούπολη που νίκησε με 2-0 τον Θερμαϊκό Θέρμης και τον Άρη Αβάτου που εκτός έδρας υπέταξε την Αναγέννηση Γιαννιτσών με 2-1. Αντιθέτως, αποκλείστηκε ο περσινός πρωταθλητής στον πρώτο όμιλο της Γ’ Εθνικής Ορφέας Ξάνθης μετά την βαριά εντός έδρας ήττα με 4-0 από τον Αγροτικό Αστέρα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα όλων των αγώνων που είναι 36 σε όλη τη χώρα για την πρώτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος έχουν ως εξής (το θέμα ανανεώνεται):

1ος ΟΜΙΛΟΣ
Ποσειδών Μηχανιώνας-Απόλλων Παραλιμνίου 1-1 (παράταση)
Εδεσσαϊκός-Εθνικός Ν. Κεραμιδίου 1-0
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων-Ηρακλής Αμπελοκήπων 1-0
Αλεξανδρούπολη FC-Θερμαϊκός Θέρμης 2-0
Ορφέας Ξάνθης-Αγροτικός Αστέρας 0-4
ΑΣ Γιαννιτσά-Άρης Αβάτου 1-2
Εθνικός Σοχού-Νέστος Χρυσούπολης 1-0
Θύελλα Σαρακηνών-Πανδραμαϊκός 1-3
Αναγέννηση Πλαγιάς-Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου 1-2
Απόλλων Καλαμαριάς-Μακεδονικός 0-3 α.α.

2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΕ Λευκίμμης-Ατρόμητος Παλαμά 2-2 κ.δ. 3-2 παρ.
Κοζάνη-Δήμητρα Ευξεινούπολης 2-1
Παναγρινιακός-Ηρακλής Λάρισας
ΠΟ Φήκης-Αναγέννηση Άρτας 1-0
Αχέρων Καναλακίου-Αετός Μακρυχωρίου
ΟΦ Αγίου Ματθαίου-Θησέας Αγριάς
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης-Αμβρυσσέας Διστόμου
Ναυπακτιακός Αστέρας-Τηλυκράτης
ΑΟ Υπάτου-Αμβρακικός Λουτρού
ΑΕΠ Κοζάνης-ΠΟ Ελασσόνας (5/9)

3ος ΟΜΙΛΟΣ
Ερμής Μελιγούς-Φοίνικας Ν. Επιδαύρου
Άρης Σκάλας-Ερμιονίδα
ΠΑΟ Ρουφ-Παναιγιάλειος
Νέα Αρτάκη-ΠΑΟ Βάρδας 1-0
Ηλιούπολη-Αίας Γαστούνης
Φωστήρας-Παναχαϊκή
Εθνικός Σκουλικάδου-ΑΟ Διαβολιτσίου (5/9)
Πανιώνιος-Αταλάντη 0-3 α.α.
Διαγόρας Βραχνέικων-Ζάκυνθος 3-0 α.α.
Άνευ αγώνα: Χαραυγιακός

4ος ΟΜΙΛΟΣ
Πόρος-Αίας Σαλαμίνας 0-0 κ.δ. 0-0 παρ. 3-4 πεν.
ΑΟ Αγίου Νικολάου-Αστέρας Βάρης 2-0
ΑΕ Νεάπολης-Αήττητος Σπάτων
Προοδευτική-Σαντορίνη
Γιούχτας-Αλμυρός Γαζίου
ΑΟ Άνω Μερά Μυκόνου-Εθνικός (5/9)
Αιολικός-Πανελευσινιακός (5/9)
Άρης Σούδας-ΑΟ Καραβάς (5/9)
Ατσαλένιος-ΑΟ Πυλίου Κω (5/9)
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Κερατσίνι (5/9)

ThrakiSports

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Μοιραστείτε τό