![Στο Νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης εισήχθη λόγω του κορονοϊού, ο δήμαρχος Γιάννης Ζαμπούκης Στο Νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης εισήχθη λόγω του κορονοϊού, ο δήμαρχος Γιάννης Ζαμπούκης](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2021/11/zamboukis-alex-dimarxos-11-21.jpg)
Στο Νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης εισήχθη λόγω του κορονοϊού, ο δήμαρχος Γιάννης Ζαμπούκης
Αν και ήταν διπλά εμβολιασμένος, ο κ. Ζαμπούκης ανακοίνωσε στις 3 Νοεμβρίου ότι βρέθηκε θετικός στον Covin-19 και γι’ αυτό θα παραμείνει σε καραντίνα σπίτι του για 7 ημέρες. Επίσης τόνισε πως… ψήνεται στον πυρετό.
Σύμφωνα με πληροφορίες, αποφασίστηκε σήμερα να μεταφερθεί στο Π.Γ.Ν.Αλεξανδρούπολης όπου νοσηλεύεται στην Κλινική Covid-19, αφού ολοκλήρωσε την αντιβίωση που έπαιρνε, αλλά ο πυρετός επέμενε και τα ποσοστά οξυγόνου δεν ήταν αυτά που πρέπει.
Τον επισκέφθηκε στον θάλαμο που νοσηλεύεται και ο Διοικητής Βαγγέλης Ρούφος για να ενημερωθεί από τους γιατρούς και να του ευχηθεί περαστικά.
Evros-News
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗ