![Στο νοσοκομείο ο Διοικητής Πυροσβεστικών Υπηρεσιών Π.Ε. Έβρου Στο νοσοκομείο ο Διοικητής Πυροσβεστικών Υπηρεσιών Π.Ε. Έβρου](https://www.thrakikiagora.gr/wp-content/uploads/2023/08/σήμα-Κούτρας.jpg)
Στο νοσοκομείο ο Διοικητής Πυροσβεστικών Υπηρεσιών Π.Ε. Έβρου
Στο νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης μεταφέρθηκε εσπευσμένα ο Διοικητής Πυροσβεστικών Υπηρεσιών Περιφερειακής Ενότητας Έβρου, Σπύρος Κούτρας.
Σύμφωνα με πληροφορίες ο Διοικητής ο οποίος από νωρίς το πρωί βρίσκεται στα μέτωπα που καίνε τους οικισμούς του δήμου Αλεξανδρούπολης ένιωσε έντονη αδιαθεσία που πιθανόν οφείλεται στις αναθυμιάσεις της φωτιάς.
Ο μάχιμος διοικητής από νωρίς το πρωί βρέθηκε στο πρώτο μέτωπο της φωτιάς στο χωριό Μελία και για αρκετές ώρες παρέμεινε στον μεγάλο πυρήνα της πυρκαγιάς.
e-evros.gr
Να σημειωθεί ότι αρκετά είναι τα περιστατικά που καταφθάνουν στο Πανεπιστημιακό Γενικό Νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης με αναπνευστικά προβλήματα.