Β’ Εθνική: Έφερε άλλον αέρα η επιστροφή Κουτσοβασίλη, όχι όμως και την νίκη στον ΓΑΣ κόντρα στα Πεύκα

Προσπάθησε απέναντι σε μια καλή ομάδα να βάλει δύσκολα αλλά η ομάδα του Τάκη Φωτεινάκη γνώρισε την 8η της ήττα με 66-70 από τους Μαχητές Πεύκων σε αγώνα της 9ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Β’ Εθνική Ανδρών.

Στα του αγώνα η επιστροφή στα γήπεδα για φέτος του 46χρονου φόργουορντ Γιώργου Κουτσοβασίλη που έδωσε ώθηση στους νεαρούς συμπαίκτες του. Ο ΓΑΣ ακολουθούσε στο σκορ σε όλο τον αγώνα με το 1ο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται 14-23 και το ημίχρονο 32-42. Η ομάδα του Φωτεινάκη με έναν καταπληκτικό Ναλμπάντη προσπάθησε αλλά το σκορ ήταν 50-61 στο 30′. Στο τέλος προσπάθησαν για την ανατροπή αλλά το 66-70 ΄δεν έδωσε τίποτα περισσότερο από τα χειροκροτήματα της κερκίδας.

Από τον ΓΑΣ 20 είχε ο Ναλμπαντης με 2 τρίποντα, 12 ο Μαλανδρής, 11 οι Ζεκεριέ και Παπανδρεόπουλος, ενω 2 είχε ο Κουτσοβασίλης. Από τα Πεύκα 19 είχε ο Πετρακης, 17 ο Γεωργίου και 14 ο Νώτης. Την επόμενη αγωνιστική ο ΓΑΣ θα ταξιδέψει στην Τούμπα όπου θα αντιμετωπίσει την επίσης ουραγό ΜΕΝΤ που έχει και αυτή μια νίκη, με δυο αγώνες ωστόσο λιγότερους.

Διαιτητές: Ξενικάκης-Σελεβός-Αγραφιώτης Γρ.

Δεκάλεπτα: 14-23, 32-42 (ημίχρονο), 50-61, 66-70 (τελικό).

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Φωτεινάκης): Απαλάι, Παπανδρεόπουλος 11, Ζεκεριέ 11(2), Γκιουτζελίδης 8, Κουτσοβασίλης 2, Ναλμπάντης 20(2), Χαλίλ, Μαλανδρής 12(1), Καδίρ 2.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ (Χατζούλης): Γεωργίου 17(1), Κόκκινος, Παπασάββογλου 5(1), Πετράκης 19(4), Στολτίδης, Νώτης 14(2), Δαρατζής, Βαιντερλής 6, Παπασσάβογλου Α., Κόνσουλας 9, Μπάδης.