Α2 Ανδρών: Ήττα στο τάι μπρέικ της ΑΕ Κομοτηνής από τον Ήφαιστο Κοζάνης

Δεν τα κατάφερε η ΑΕ Κομοτηνής και υπέστη την πρώτη ήττα της στο πρωτάθλημα στην έδρα του Ήφαιστου Κοζάνης.

Η ΑΕ Κομοτηνής μπήκε νωθρά στο πρώτο σετ με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στο σκορ με 1-0 και 25-19 από τον Ήφαιστο, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε τα λάθη.

Η ομάδα του Ανέστη Γιαννακόπουλου κατάφερε να κάνει τούμπα το ματς, αρχικά ισοφαρίζοντας σε 1-1 με 28-26.

Ο Ήφαιστος περιόρισε τα λάθη του στο τρίτο σετ, καταφέρνοντας έτσι να φέρει την αναμέτρηση στο 2-1 με 25-21.

Νέα ανατροπή από πλευράς φιλοξενούμενων που έφεραν το παιχνίδι στο 2-2 έστω και αν χρειάστηκε να φτάσουν στο όριο να το χάσουν, αλλά το κέρδισαν με 25-23, παίρνοντας τον ένα βαθμό.

Εκεί, ο γηπεδούχος Ήφαιστος επέβαλε τον ρυθμό του από την αρχή και κατάφερε να πάρει το σετ με 15-11 και την αναμέτρηση με 3-2, με τον μεν Ήφαιστο να παίρνει δύο βαθμούς και την ΑΕ Κομοτηνής να επιστρέφει μόνο με έναν.

Τα σετ: 25-19, 26-28, 25-21, 23-25, 15-11