Νίκη των παλαιμάχων του ΑΟ Ξάνθη σε φιλική αναμέτρηση με την ΑΕ Κομοτηνής στο γήπεδο της Παραδημής

Τη νίκη με σκορ 2-0 πανηγύρισαν οι παλαίμαχοι του ΑΟ Ξάνθη το απόγευμα της Δευτέρας 13 Μαΐου στο γήπεδο της Παραδημής, σε φιλική αναμέτρηση κόντρα στους παλαιμάχους της ΑΕ Κομοτηνής.

Η ομάδα της Ξάνθης σαφώς ποιο έμπειρη στο πρώτο ημίχρονο είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, προηγήθηκε με ένα τέρμα, της ακυρώθηκε άλλο ένα ως οφσάιντ και έχασε αρκετές ευκαιρίες.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα ήταν διαφορετική με την ΑΕ Κομοτηνής να κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο, έχοντας όμως λίγες ευκαιρίες για να πετύχει κάποιο τέρμα. Τελικά οι Ξανθιώτες κατάφεραν στην τελευταία φάση του αγώνα να σημειώσουν ακόμη ένα τέρμα με τον Δημητριάδη (νυν προπονητή του ΑΟ Βιστωνίδας) ο οποίος δείχνοντας την κλάση του από πλάγια θέση πλάσαρε υποδειγματικά πάνω από τον τερματοφύλακά που επιχειρούσε έξοδο.

Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων απόλαυσαν το παιχνίδι και στο τέλος της αναμέτρησης έδωσαν συγχαρητήρια ο ένας στον άλλον και θυμήθηκαν παλιές αναμνήσεις από την ποδοσφαιρική νιότη τους.