Pre League Ανδρών: Ήττα από την απογοητευτική AE Κομοτηνής απέναντι στον Πήγασο Πολίχνης

Δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο του αγώνα να πλησιάσει τον Πήγασο Πολίχνης και η ΑΕ Κομοτηνής δέχθηκε την εντός έδρας ήττα με 3-0.

Στο πρώτο σετ οι δύο ομάδες μπήκαν αναγνωριστικά στην αναμέτρηση, με αποτέλεσμα να πηγαίνουν πόντο-πόντο, με τον Πήγασο να ανοίγει τη διαφορά σε 1218, κάνοντας το 0-1 με 19-25.

Ίδια εικόνα και στο δεύτερο σετ, όπου η ΑΕ Κομοτηνής προηγήθηκε με 10-6 αλλά ένα σερί των φιλοξενούμενων τους έφερε προηγούμενους με 12-18, κάνοντας τελικά το 0-2 με 18-25.

Η κακή εικόνα της ΑΕ Κομοτηνής συνεχίστηκε εκ νέου, με αποτέλεσμα ο Πήγασος να βρεθεί μπροστά στο σκορ με 12-17. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν προσπάθησαν να μειώσουν, και το κατάφεραν, κάνοντας το σκορ 19-22, χωρίς αντίκρισμα καθώς ο Πήγασος βρήκε λύσεις, τελειώνοντας έτσι την αναμέτρηση με 0-3 και 20-25.

Πλέον, η ΑΕ Κομοτηνής θα μείνει στους 0 βαθμούς χωρίς κερδισμένο σετ, ενώ ο Πήγασος θα φτάσει τους 5 βαθμούς.

ΑΕ Κομοτηνής (Ηλίας Κρεούζης): Γκόνας, Αραούχο, Ζαϊμης, Κυριακίδης, Σούμποτιτς, Παπάζογλου/Ποιμενίδης(λ), Χατζόπουλος (λ), Ανδρεάδης, Δουκίδης, Κοβάτσεφ